Перша сторінка на PHP

Створіть файл з ім'ям hello.php в кореневій директорії вашого веб-сервера (DOCUMENT_ROOT) та додайте в нього такий вміст:

Приклад #1 Перший скрипт на PHP: hello.php

<html>
 <head>
  <title>Тестуємо PHP</title>
 </head>
 <body>
 <?php echo '<p>Привіт, Світ</p>'?> 
 </body>
</html>

Щоб отримати доступ до цього файла, використовуйте браузер - в адресному рядку введіть назву вашого веб-сервера та допишіть /hello.php. Якщо ви розробляєте скрипти локально (на своєму домашньому комп'ютері) введена адреса повинна мати приблизно такий вигляд http://localhost/hello.php чи http://127.0.0.1/hello.php, але це залежить від конфігурації вашого веб-сервера. Якщо все встановлено коректно, ваш файл повинен оброблятись через PHP та видаватись наступний вміст для браузера:

<html>
 <head>
  <title>Тестуємо PHP</title>
 </head>
 <body>
 <p>Привіт, Світ</p>
 </body>
</html>

Цей код надзвичайно простий, а тому вам навіть не потрібно використовувати PHP, щоб створити таку сторінку. Все що робить PHP - це виводить: Привіт, Світ через вираз echo. Зауважте, що файл не зобов'язаний бути виконавчим або ще якось відрізнятись. Сервер визначив, що цей файл повинен оброблятись через PHP, оскільки він має закінчення ".php", про яке в налаштуваннях веб-сервера сказано, що його повинна обробляти саме PHP. Сприймайте його як нормальний файл HTML, що має набір спеціальних тегів, завдяки яким можна робити купу цікавих речей.

Якщо цей приклад нічого не виводить, чи видається вікно для завантаження, або ж весь файл показується в текстовому вигляді, швидше за все, що на вашому сервері не активовано підтримку PHP, або його конфігурація не правильна. Попросіть адміністратора підключити PHP, використовуючи розділ Встановлення даного посібника. Якщо ж ви розробляєте скрипти PHP дома (локально), вам також рекомендується прочитати цей розділ, щоб пересвідчитись, що ви все налаштували правильно. Преконайтесь також, що ви запитуєте доступ до файла через протокол http. Тобто, коли ви просто відкриєте файл через файлову систему, він не буде оброблятись PHP. Якщо проблеми все ж залишаються, не соромтесь попросити допомоги вибравши один з » багатьох доступних способів.

Мета приклада - показати формат спеціальних тегів PHP. Тут ми використали <?php в якості відкриваючого тега. Потім йдуть PHP команди, і на завершення PHP режима, ми додали закриваючий тег ?>. Таким чином ви можете в будь-якому місці входити і виходити з PHP режима всередині файла HTML. Детальніше про це читайте в розділі базовий синтаксис PHP.

Зауваження: Про Переведення Рядка

Переведення рядків в HTML має мало значення, все ж, краще писати більш чистий та читабельний код HTML завдяки переведенню рядків. PHP буде видаляти переведення рядків, що йдуть зразу після закриваючого тега ?>. Це може бути надзвичайно корисним, коли ви вкладаєте багато блоків PHP чи підключаєте файли, що містять код PHP, який нічого не виводить. В той же час, це інколи буває трохи заплутаним. Ви можете додавати пробіли після закриття ?> щоб змусити виводити пробіли з переведенням рядка, або можете явно виводити переведення рядка всередині блока PHP через виклик echo чи print в останній команді.

Зауваження: що до Текстових Редакторів

Є багато текстових редакторів та Інтегрованих Середовищ Розробки (англ. - IDE), які можна використовувати для створення, редагування та упорядкування файлів PHP. Прогляньте » Список деяких Редакторів PHP. Якщо ви хочете порекомендувати редактор, будь-ласка, відвідайте дану сторінку та попросіть додати редактор до списку. Корисно мати редактор з підсвідкою синтаксиса.

Зауваження: що до Текстових Процесорів

Текстові процесори, такі як StarOffice Writer, Microsoft Word та Abiword не є оптимальними редакторами для PHP файлів. Якщо все ж вирішите використовувати один з них для тестових скриптів, то переконайтесь, що ви зберігаєте файл як простий текст (plain text) інакше PHP не зможе прочитати та виконати цей скрипт.

Зауваження: що до Блокноту Windows

Якщо ви пишете PHP скрипти використовуючи Блокнот Windows, переконайтесь, що ваші файли зберігаються з розширенням .php. (Блокнот автоматично додає розширення .txt, якщо не вжити заходів, описаних нижче.) Коли зберігаєте файл та вам пропонується надати назву для файла, візміть назву файла в лапки (наприклад "hello.php"). Окрім цього, в діалоговому вікні при збереженні файла, можна клікнути на спадаюче меню 'Текстові Документи' та змінити його на 'Всі Файли'. Після цього можна вводити назву файла без лапок.

Тепер, коли ви створили робочий PHP скрипт, прийшов час для створення самого знаменитого PHP скрипта! Зробіть виклик функції phpinfo() і ви побачите багато корисної інформації про вашу систему та налаштування, такі як доступні предвизначені змінні, завантажені PHP модулі, та параметри конфігурації. Приділіть деякий час щоб проглянути цю важливу інформацію.

Приклад #2 Отримання системної інформації від PHP

<?php phpinfo(); ?>

add a note add a note

User Contributed Notes

There are no user contributed notes for this page.
To Top