Що таке PHP?

PHP (рекурсивний акронім словосполучення PHP: Hypertext Preprocessor) це найпоширеніша мова програмування загального призначення з відкритим сирцевим кодом. PHP сконструйована спеціально для ведення веб-розробок, а її код може впроваджуватися безпосередньо в HTML.

Проста відповідь, але що вона може означати?

Приклад #1 Ознайомлення

<!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01 Transitional//EN"
    "http://www.w3.org/TR/html4/loose.dtd">
<html>
    <head>
        <title>Приклад</title>
    </head>
    <body>

        <?php
            
echo "Привіт, я - PHP скрипт!";
        
?>

    </body>
</html>

Замість багатьох команд для виведення HTML (як це ми бачимо в C або Perl), PHP сторінки містять HTML з вбудованим кодом, який "щось" робить (в нашому випадку, виводить "Привіт, я - PHP скрипт!"). Код PHP відокремлюється спеціальними початковими і кінцевими тегами <?php та ?> , які дозволяють "переключатись" в "PHP режим" і виходити з нього.

PHP відрізняється від JavaScript тим, що PHP-скрипти виконуються на сервері і генерують HTML, яка видається клієнту. Клієнт отримуватиме результат виконання певного скрипта, але не знатиме який саме код його згенерував. Ви навіть можете сконфігурувати веб-сервер, щоб обробляти всі файли HTML через PHP так, що клієнти навіть не зможуть дізнатися, чи отримують вони звичайний HTML-файл, чи результат виконання скрипта.

Найкращою річчю при використанні PHP є те, що вона дуже проста для новачків, але пропонує багато додаткових функцій для професійних програмістів. Не бійтесь читання довгого списку можливостей PHP. Ви можете легко почати, та вже на протязі кількох годин зможете писати прості скрипти.

Хоча розробники PHP сфокусовані на скриптах на стороні сервера, область застосування не обмежується лише цим. Читайте далі, та не пропустіть розділ Можливості PHP, або зразу почніть з простого посібника, якщо вас цікавить виключно веб-програмування.

add a note add a note

User Contributed Notes

There are no user contributed notes for this page.
To Top