Czego potrzebuję?

W tym tutorialu zakładamy że Twój serwer ma włączoną obsługę PHP i że wszystkie pliki z zakończeniem .php są parsowane przez PHP. Na większości serwerów jest to domyślne rozszerzenie dla plików PHP, ale zapytaj swojego administratora, aby się upewnić. Jeśli Twój serwer obsługuje PHP, nie musisz nic robić. Po prostu stwórz swoje pliki .php, umieść je w katalogu swojej strony a serwer automatycznie sparsuje je dla Ciebie. Nie musisz nic kompilować ani instalować dodatkowych narzędzi. Pomyśl o stronach korzystających z PHP jak o zwykłych plikach HTML z dodatkową grupą magicznych tagów, które pozwolą Ci na różne rzeczy.

Powiedzmy że chcesz zaoszczędzić cenny transfer i tworzyć skrypty lokalnie. W tym wypadku musisz zainstalować serwer stron WWW, taki jak » Apache i oczywiście » PHP. Prawdopodobnie będziesz też chciał zainstalować serwer baz danych, na przykład » MySQL.

Możesz zainstalować je indywidualnie lub wybrać prostszy sposób. Nasz podręcznik ma instrukcje instalacji dla PHP (zakładając że masz już zainstalowany jakiś serwer). Jeśli masz problemy z samodzielnym zainstalowaniem PHP, sugerujemy żebyś zadał pytania na naszej » licie mailingowej poświęconej instalacji. Jeśli wybierasz pójście prostszą drogą » znajdź prekonfigurowaną paczkę dla Twojego systemu operacyjnego, która automatycznie zainstaluje wszystkie te rzeczy za pomocą paru kliknięć myszy. Instalacja serwera z obsługą PHP jest prosta na dowolnym systemie operacyjnym, wliczając MacOSX, Linux i Windows. Na Linuksie pomocne w znajdowaniu pakietów mogą okazać się » rpmfind i » PBone. Możesz też odwiedzić » apt-get, aby znaleźć paczki dla Debiana.

add a note add a note

User Contributed Notes

There are no user contributed notes for this page.
To Top