Informacje ogólne

Ta sekcja odpowiada na najbardziej podstawowe pytania dotyczące PHP: czym jest i co robi.

Czym jest PHP?

Z przedmowy podręcznika:

PHP jest językiem skryptowym osadzanym w HTML. Duża część jego składni bazuje na językach C, Java i Perl oraz kilku unikalnych możliwościach PHP. Celem języka jest umożliwienie szybkiego tworzenia dynamicznych stron WWW.

Co oznacza PHP?

Skrót PHP rozwijamy jako PHP: Hypertext Preprocessor. To może być mylące dla wielu osób, ponieważ pierwszy wyraz akronimu sam jest akronimem. Nazywamy to akronimem rekursywnym. Aby zasięgnąć więcej informacji, zainteresowani mogą odwiedzić » Free On-Line Dictionary of Computing lub » artykuł na Wikipedii o akronimach rekursywnych.

Jakie są związki między wersjami PHP?

PHP/FI 2.0 to bardzo wczesna i niewspierana już wersja. PHP 3 jest następcą PHP/FI 2.0 i jest już sporo lepszy. PHP 7 to obecna generacja PHP, korzystająca z » Zend engine 3, który między innymi udostęnia znacznie bardziej rozbudowany model OOP.

Czy mogę uruchomić kilka wersji PHP jednocześnie?

Tak. Zapoznaj się z plikiem INSTALL dołączonym do paczki z kodem źródłowym PHP.

Znalazłem błąd! Komu powinienem powiedzieć?

Powinieneś udać się do bugtrackera PHP i upewnić, że nikt wcześniej nie zgłosił już tego błędu. Jeżeli nie widzisz go w bazie, użyj formularza, aby zgłosić błąd. Jest ważne, aby bugi zgłaszać nam za pomocą bugtrackera, ponieważ udostępnia on zestaw przydatnych narzędzi. Twojemu zgłoszeniu zostanie przypisany numer, będziesz mógł wrócić i sprawdzić status raportu. Bugtracker znajduje się pod adresem » https://bugs.php.net/.

add a note add a note

User Contributed Notes

There are no user contributed notes for this page.
To Top